piątek, 24 czerwca 2016

Istotne kwestie dotyczące SEO – czyli pozycjonowanie i strony internetowe

Jak myślicie, na czym polega pozycjonowanie. Często zadawane pytania to takie które dotyczyły by jak to się robi, po co oraz jaki ma to wymiar. 

Prawda jest jedna: nikt tego do końca nie wie. Każdy pozycjoner ma pewne wyuczone bądź też dobre źródła swojej wiedzy w tej dziedzinie, należy zatem pamiętać by mieć na uwadze pewne kwestie z tym związane:

strony internetowe seo

  1. Jeśli się nie znasz, nie tykaj
  2. Jeśli nie jesteś pisarzem, to dla ciebie
  3. Jeśli ci się nudzi, to możesz to robić
  4. Jeśli nie dostałeś przynajmniej jednego filtra(bana) to nie wiesz o co chodzi

Wszystko co robimy wymaga doświadczenia. Nie bez kozery ludzie na stanowiskach kierowniczych mają X lat a nie naście – to wymaga czasu.. aż zmądrzejemy i przetestujemy swoją wiedzę.

Czy są narzędzia bądź strony pomagające nam w tej kwestii, no pewnie, wystarczy tylko poszukać – na co jeszcze czekasz ;) Strony internetowe to nie bajka, a powinniśmy poznać kilka kluczowych zasad.

Od czego zacząć pozycjonowanie:
  1. Proponuje wpierw przeanalizować rynek i „frazy” na jakie mamy zamiar się pozycjonować. Dobrze jest to wykonać za pośrednictwem „Keywords planer” - dostępnego w Google Adwords.
  2. Optymalizacja strony pod odpowiednie frazy. Trzeba pamiętać żeby frazy na które chcemy się pozycjonować muszą się znajdować na naszej stronie, odpowiednio w tytule meta tagach , tytułach oraz opisach, proszę także nie zapominać o obrazach które także trzeba oznaczać.
  3. Odpowiednie zaplecze – które de facto robi się latami. To coś bez czego nasza bitwa będzie nie możliwa. Jest to priorytet by podjąć jakiekolwiek działania i na które pójdzie najwięcej pieniędzy. Same precle i płatne artykuły nie wystarczą, zresztą i one do najtańszych nie należą.

Więcej na ten temat nie zdradzę. Po więcej informacji zapraszam na „Moje strony internetowe” będące opoką w tym dziwnym i naiwnym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz